Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013 - Hvězdy stříbrného plátna

V roce 2013 se tábor v Biskupicích konal na téma Hvězdy stříbrného plátna
Sice jsme všichni byli strašeni neustálými dešti,  zimou a záplavami.. ale počasí se na tento víkend neuvěřitelně obrátilo k teplotám takřka tropickým, bez jediné kapky a mráčku.

 

Pátek 9.6.2013:
 

Hned na úvod po příjezdu měly děti za úkol najít v areálu tábora 12 kartiček s obrázky pohádek, jejich úkolem bylo poznat, o jakou pohádku se jedná a domalovat obrázek hodící se do pohádky. Do této hry se zapojili i rodiče, kterým pohádky tzv. „nesedly“ a domalovat obrázky byl zřejmě větší problém než jak to zvládly jejich malé ratolesti. J

 

Následoval slavnostní ceremoniál na červeném koberci, kde se jednotlivé rodiny a postavy představovaly jako hvězdy stříbrného plátna.
K vidění byly ty největší hvězdy, které působí nyní i v minulosti na plátnech filmu a seriálů jako například:
rodina Adamsova, rodina Flinstounova s indiánem Vinnetuem, Piráti z Karibiku, Mach a Šebestová, Ginny Weasleyová (z filmu Harry Potter), Statečné srdce, Trosečník, Motýl Emanuel a Maková Panenka, Pepek Námořník, Sněhurka a 7 trpaslíků, celá vesnice z Hoštic jako Slunce seno.. , kráva Milka, Bílá paní, Michael Jackson, Asterix a Obelix, Princezna se zlatou hvězdou na čele s Kazisvětem, celá výprava z filmu S tebou mě baví svět, Laurel a Hardy, Scoby Doo, Bratři v triku, M*A*S*H 4077 i s Radarem … a jako speciální host v sobotu přijel legendární Fantomas.

img_1011.jpg

img_0439.jpg

img_0363.jpg

img_0364.jpg

img_0368.jpg

img_0372.jpg

img_0419.jpg

img_0828.jpg

img_0326.jpg

img_0409.jpg

img_0415.jpg

 

 

 Večer se konala stezka odvahy za kouzelným skřítkem Dobbym, který odvážným dětem vykouzlil v záblesku barevných světel sladkou odměnu a diamanty.

 

Sobota 10.6.2013

Dopoledne se malé hvězdičky vydaly na výlet za pokladem a cestou plnily úkoly filmových hvězd, stavěly domečky z větviček, mechu a kapradí pro lesní skřítky a na závěr nalezly zakopaný poklad. Po návratu nás všechny čekal oběd, ale co to bylo tentokrát...? Což takhle dát si špenát? Křidýlko nebo stehýnko? Tři vejce do skla? Bobika?..

Po obědě si dětičky zahrály na Šípkové Růženky, aby byly plné sil na odpolední závod v duchu „Rychle a zběsile“ a pro dospělé hvězdy jsme nachystaly závod tentokrát jako „Rychlejší a zběsilejší“.
Na závodě musely děti plnit logické hádanky, skládačky; fyzicky náročné úkoly a vědomostní otázky o pohádkách a filmech. Všichni to zvládli úspěšně a ve skvělých časech, proto byli oceněni cenami. Gratulujeme!.
Následoval závod Rychlejších a zběsilejších hvězd ve dvojicích, které samozřejmě neplnily stejné úkoly jako děti, ale náročnější jak fyzicky, tak vědomostně. Na jednotlivých stanovištích museli rozpoznat filmové soundtracky, rozpoznávat rekvizity ve slizu, předvádět herecké výkony před kamerou a předvést nějaké ty kaskadérské kousky.
Jelikož na první příčce se umístili hned dva týmy, bylo nutné udělat takzvaný rozstřel. Ten probíhal před všemi závodníky, kteří dohlíželi na fair play (čti fér plej) tohoto finálového utkání o první a druhé místo.

Jako překvapení a speciální host přijel Fantomas s jeho historickým vozidlem, který rozdal dětem další dárečky a rozhodnul o správnosti finálového rozstřelu.

 

 

img_0819-2.jpg

 

 
K večeru jsme shlédly naživo hrané večerníčky, například Pobřežní hlídka, kde běhala samá Pamela a Mitch Buchannon (čti Mič Bjůkenen), shlédli jsme Spartakiádu a vojenský výcvik tábora MASH 4077.

Následně bylo pro děti nachystáno promítání jako v kině s promítačkou na diapozitivy, kde děti shlédly hned několik pohádek za hlasitého křoupání popkornu.

   

img_0884-2.jpg

 

 
Následně nachystal Fantomas (Ivan Hudec) kino promítačku, aby dětem i dospělým promítnul pod širým nebem animovanou pohádku „Sněhuláček pošťaček“ z roku 1955 a českou klasickou komedii Zdeňka Trošky „Slunce, seno a pár facek“.

   

img_0943-2.jpg

 

 Neděle 11.6.2013

Nedělní dopoledne bylo spíše volnějšího charakteru kvůli nádhernému počasí a tak jsme si v kostýmech opět zahráli nějaké filmové scénky v postavách, v kterých jsme byli převlečeni a následně si užívali letního počasí povalováním na trávě, hraním na pískovišti, prolézačkách, hřištích, hraní fotbálku nebo minigolfu.
Po obědě se začali všichni pomalu rozjíždět domů a cestou v autě už přemýšleli nad tématem a kostýmem na další rok, které bude….?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář