Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní olympiáda 2010 v Biskupicích byla opravdu slunečná a tak se sportovci nemuseli dopovat příliš teplými nápoji, energy drinky a balit se do několika vrstev oblečení.

Pátek:

Děti na úvod na táboře hledaly vajíčka, kde byly ukryté symboly, které zaznamenávaly do hracích karet.

Po úvodní hře následovalo slavnostní zahájení olympijských her. Na zahájení jsme si nemohli nevšimnout krásných kostýmů, vlajek a doplňků. Mohli jsme tak vidět sáňkaře,sáňkařky;  bobisty, bobistky; lyžaře, lyžařky; krasobruslaře, krasobruslařky, rychlobruslaře, rychlobruslařky ale i zdravotnický tým, servis tým a další..

Slavnostní zahájení samozřejmě obsahovalo štafetu s olympijským ohněm se závěrečným zapálením ohně na "stadioně", vyvěšení olympijské vlajky a přísahy o čestném a férovém soupeření.

Po ceremoniálu se sportovci a sportovkyně posilnili buřtíky a jinými dobrůtkami u ohně, aby na sobotní turnaje měli dostatek síly a překonávali olympijské rekordy.

 

Sobota:

Slunečné ráno bylo zahájeno v 7:50 rozcvičkou sportovců. Vydatná snídaně nechyběla na tabuli sportovců a tak se v 9:30 mohlo jít na pochůzku po olympijském areálu a hledání pokladu. Mezitím pomocný personál, trenéři, maséři a mechanici trávili volný čas sportem v olympijské vesnici (minigolf, tenis, ringo).

Po příchodu sportovců už byl nachystán oběd před velkými hrami. Sportovci si tak mohli vychutnat místní specialitu v podobě ryby Pangasiuse s bramborem.

Jakmile všem slehl oběd a byli odpočatí, mohl začít velký závod. Hned na startu museli sportovci vytvořit svoji podobiznu, na následujícím stanovišti stříleli vzduchovkou na terč, další stanoviště byly běh na lyžích, chůze na chůdách, skákání přes švihadlo, prolézání tunelem a další...

Když už sportovec měl doběhnutý závod, tak ho čekala tvorba společného trikotu - barvila se trička (světlá) a odbarvovaly se obrázky (tmavá).

V podvečer, když už vesnice pomalu usínala, nachystali organizátoři zábavný program v podobě pohádky  "O patnácti měsíčcích". Při stmívání byla vidět loď na řece a hned poté začala stezka odvahy pro nebojácné sportovce. Na konci tratě dostali odměnu - svíci z včelího vosku a dalekohled...hned poté vesnice usínala při "chladné" noci.

 

Neděle:

Nedělní ráno bylo opět slunečné a rozhodně se nedá říci, že by bylo ledově mrazivé. Ten den se rozcvička nekonala, protože sportovci už byli po sobotních výkonech rozcvičení a protaženi.

Nedělní dopoledne začalo nástupem sněhuláků a hned se mohlo jít závodit. Jednotlivá družstva zastupoval vždy jeden sněhulák a reprezentoval je tak v závodech na sněhu, závod se zavázanýma nohama (dva spoluhráči k sobě), se zavázanýma očima (druhý spoluhráč vedl prvního), závodilo se i na lyžích a tuto sérii závodů ukončila velká koulovaná sněhuláků.

Pokračovalo se v závodech, ale tentokrát už všichni závodnici a sportovci. Běh ve slalomu, přenášení bobů, sjezd na saních a samozřejmě tahání saní....na závěr bylo přetahování lana. V prvním kole se utkaly sportovkyně všech kategorií proti sportovcům z jedné kategorie - sportovkyně vyhrály. V druhém kole se utkaly všechny sportovkyně proti všem sportovcům - přetahovaná byla vyrovnaná, někdy to na sněhu klouzalo mužům, někdy se pak ženy svezly na ledu, ale v konečném tahu přece jen zvítězily ženy sportovkyně.

Závěrečný den sportovních her se odehrával na lední ploše. Probíhaly zde závody rychlobruslařů, krasobruslařek i týmové vystoupení všech zúčastněných bruslařů.

To už se ovšem chýlily olympijské hry ke konci. Rozdávaly se odměny podle losu, kde si poté mohly vybrat, co se sportovcům líbí. Po vysilujících výkonech, překonání hned několik OR se sportovci odebrali na oběd. Po obědě už následovalo jen slavnostní ukončení her, rozdali se diplomy sportovcům, sundala se vlajka ze stožáru a  zhasl olympijský oheň.

Sportovci se rozloučili s areálem v Biskupicích, kde se konaly zimní olympijské hry a rozjely se unaveni a plní dojmů do svých domovů...

 

 

 

Termín: 4.-6.června 2010

Lokalita: "Horský areál" Biskupice

 

Co je potřeba na takový tábor? 


... jelikož je téma Zimní olympiáda, tak samozřejmě vhodnou masku - sportovec, sportovní maskot - tzn. potřebnou výbavu sebou (bobysté - boby/saně, lyžaři - lyže, běžkaři - běžky, bruslaři - brusle). Dle vlastní fantazie, tvořivosti, praktičnosti na plnění úkolů.
PS: Na bruslích se v lese opravdu blbě běhá. 

 

A jako vždy pláštěnku, batůžek, lahev na pití, vhodnou obuv, sportovní oblečení,...

 

Náhledy fotografií ze složky Biskupice 2010 - výběr fotek

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nadpis

(Pepa, 8. 3. 2013 16:45)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

nadpis

(Sandra, 28. 2. 2013 12:02)

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nová forma přivýdělku, ideální na zimu, když je večer hodinka dvě času :) Sama si takto vydělávám už od ledna a fakt mě to nadchlo! Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kacka :) Kdyžtak mrkněte na www.Cervena-Cerna.cz